به گزارش روابط عمومی صندوق‌ پژوهش و فناوری استان هرمزگان، مجامع عمومی عادی سالیانه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان با حضور تمامی سهامداران و ناظرکارگروه، روز پنجشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ در محل پارک علم و فناوری استان هرمزگان برگزار شد.

در این مجمع ابتدا گزارش فعالیت‌های صندوق توسط مدیرعامل و صورت‌های مالی ۱۴۰۰ توسط مدیر مالی ارائه گردید و پس از بررسی و اعلام نظر حسابرس قانونی، به تصویب اعضای مجمع رسید. سپس حسابرس و بازرس قانونی و علی البدل صندوق برای سال ۱۴۰۱ انتخاب گردیدند.

در روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۲ جلسه ای با حضور کارشناسان صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان با مرکز رشد فناوران سلامت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار گردید.
در این جلسه فرآیند اخذ تسهیلات، ضمانت‌نامه و انجام سرمایه‌گذاری خطرپذیر در شرکت‌های تحت پوشش مرکز رشد مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین مقرر گردید در هفته های آتی میز پذیرش جهت استفاده این خدمات در محل مرکز رشد فناوران سلامت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار گردد.

صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان موافقت نامه تخصیص و اعطا وجوه کمک بابت حمایت از فعالیت های علمی و فناورانه را اخذ کرد.
موضوع این موافقت نامه عبارت است از کمک به فعالیت های مرتبط با “تجاری سازی یافته های پژوهشی در واحدهای فناور” در راستای اهداف و سیاست های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

🟢رویداد اُستان‌آپ به هرمزگان می‌رود🟢

🔵 چهارمین دوره از رویداد استان‌آپ، به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و توسط کارن‌کراد در استان هرمزگان برگزار خواهد شد.

🟢رویداد استان‌آپ، ترکیب رویداد پیوند و دوشنبه استارتاپی است که به صورت استانی برگزار می‌گردد.

🔵هدف از طراحی و اجرای این رویداد، بسترسازی جهت ایجاد کسب‌وکارهای نوآورانه و فناورانه و شناسایی شرکت‌های نوپا، دانش‌بنیان و گروه‌های صاحب ایده‌‌ در سطح استان و به‌هم‌رسانی تیم‌ها به شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران است.

🟢در فرایند برگزاری استان‌آپ، پس از شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های سرمایه‌پذیر، این تیم‌ها در کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های توانمندسازی شرکت کرده و در روز رویداد به ارائه طرح خود می‌پردازند.

🔵جهت حضور در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر، با کارن‌کراد در ارتباط باشید.
۰۲۱۸۶۰۸۸۶۰۹

قرارداد خط اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان در چارچوب قانون حمایت از شرکت­ های دانش بنیان و تجاری سازی اختراعات و نوآوری ها و اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد گردید.

بر اساس مفاد این قرارداد، شرکت های دانش بنیان متقاضی استفاده از اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی می­توانند با مراجعه به صندوق هرمزگان از انواع تسهیلات نظیر نمونه سازی، تولید صنعتی، سرمایه در گردش، خرید یا ودیعه رهن محل کار و … بهره ببرند.

با هدف تسهیل خدمت‌رسانی به شرکت‌های دانش‌بنیان در سراسر کشور و استفاده از مزایای جغرافیایی و تخصصی صندوق‌های پژوهش و فناوری، تمامی تسهیلات فوق تنها از طریق این صندوق‌ها که دارای قرارداد خط اعتباری با صندوق نوآوری و شکوفایی هستند ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق‌ پژوهش و فناوری استان هرمزگان، مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان با حضور تمامی سهامداران و ناظرکارگروه، روز شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰ در محل پارک علم و فناوری استان هرمزگان برگزار شد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه ابتدا گزارش فعالیت‌های صندوق توسط مدیرعامل و صورت‌های مالی ۱۳۹۹ توسط مدیر مالی ارائه گردید و پس از بررسی و اعلام نظر حسابرس قانونی، به تصویب اعضای مجمع رسید. سپس حسابرس و بازرس قانونی و علی البدل صندوق برای سال ۱۴۰۰ انتخاب گردیدند.

در مجمع فوق‌العاده، اساسنامه جدید صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان مصوب هیات وزیران به تصویب اعضا رسید.

رویداد “ایده گاه کسب و کارهای تولیدی” با حضور داوران آقای دکتر پور علی مردان رئیس صندوق پژوهش و فناوری هرمزگان، خانم ندا بهمنی کارشناس موسسات پارک علم و فناوری، آقای توانگری مدیر شرکت سنجش دانش صنعت جنوب، آقای نادری پور مدیر بیمه معلم و سرمایه گذاران مورخ ۹۹/۱۲/۲۰ در پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

هدف از این رویداد آموزشی- تجربی که بر مبنای ادغام رویدادهای سرمایه گذاری، ایده شوها، استارتاپ ویکند و استارتاپ دمو (دمو دی) بر اساس اصول برگزاری رویدادهای کسب و کار و مطابق با شرایط شرکت های نوپا و در حال رشد طراحی گردیده، ایجاد فرصتی برای کسب و کارهای تولیدی بود که محصولات، خدمات و چشم اندازهای خود را به داوران، سرمایه گذاران و تماشاگران ارائه نمایند.

در این رویداد ۲۰ کسب و کار ارائه خودشان را در سه دقیقه به نمایش گذاشتند و بعد از مشورت هیئت داوران از بین ۲۰ کسب و کار پنج کسب و کار به مرحله بعد راه یافتند.

در این مرحله هر کسب و کار ده دقیقه فرصت داشت تا ارائه کاملتری به نمایش بگذارد و سپس پاسخگوی ۱۰ دقیقه پرسش و پاسخ داوران و سرمایه­ گذاران باشند.

همچنین این رویداد با حضور سرمایه گذاران بود که چک نمادین سرمایه گذاری را به کسب و کارها اختصاص دادند.

در پایان این رویداد آقای دکتر علیرضا نصیری از شرکت دی نیهاد کاپیتان در جایگاه نخست، خانم مهندس هاکی از شرکت چوب بتن الکا در جایگاه دوم و خانم دکتر کرمستجی از شرکت زیما نوین تجهیز هرمز در جایگاه سوم قرار گرفتند.

تیم های اول تا سوم این رویداد به ترتیب مبالغ پنج میلیون تومان، سه میلیون تومان و یک میلیون تومان و همچنین مبلغ سی میلیون تومان خدمات کلینیکی شرکت شهرک های صنعتی دریافت کردند و سرمایه گذاران چک نمادین سرمایه گذاری را به کسب و کارها اختصاص دادند.

صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان طی شصت و هفتمین جلسه هیات مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر روز دوشنبه مورخ ۲۷  بهمن  ماه سال ۱۳۹۹ به اعضای آن انجمن پیوست.

به گزارش انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران، هم اكنون ۸۳ نهاد سرمايه گذاري فعال در اكوسيستم تامين مالي حوزه فناوري كشورعضو انجمن شدند.

با آرزوي موفقيت روز افزون براي تمامي اعضاي انجمن و ارائه خدمات هرچه بهتر به متقاضیان و صاحبان ایده­های دانش محور.

تفاهم نامه همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان با  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید.

بر اساس مفاد این تفاهم نامه، متقاضیان استفاده از تسهیلات و اعتبارات معاونت علمی می­توانند با مراجعه به صندوق از خدماتی نظیر اعطای کمک، اعطای تسهیلات، صدور ضمانت­نامه، مشارکت مدنی، مشارکت حقوقی (سرمایه گذاری خطر پذیر)، کمک به ثبت پتنت، اجاره به شرط تملیک (لیزینگ)، تضمین فناوری، جعاله و سایر حمایت­ های مورد نظر معاونت بهره ببرند.

این تفاهم نامه با هدف تسهیل در روند دریافت خدمات متقاضیان در راستای اهداف اقتصاد دانش بنیان، ایجاد زمینه­ های مشارکت بخش­ دولتی و غیردولتی در تامین منابع مالی فعالیت­ های پژوهشی و فناوری، به ویژه پژوهش­ ها و فناوری­ های کاربردی-توسعه­ ای منعقد گردیده است.

صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان در راستای اهداف تغیین شده خود که یکی از آن ها صدور ضمانتنامه می باشد، در تاریخ ۹۹/۱۱/۱۹ موفق به دریافت کد سپاص شد و آماده صدور ضمانتنامه های شرکت در مناقصه و مزایده، پیش پرداخت و حسن اجرای تعهدات می باشد.